Elektromobilność w modelu biznesowym

Elektromobilność w modelu biznesowym

Analiza modeli biznesowych i wbudowanie w nie elektromobilności to tematyka warsztatów, w których udział biorą nasi partnerzy.

Partnerami programu są TAURON, PKN Orlen, Larq, Synerise, Simens i Carrefour Polska. Obszary ich biznesowego zainteresowania to między innymi car-sharing elektrycznych samochodów, skuterów czy rowerów, rozwój i zarządzanie punktami ich ładowania, alternatywne systemy zasilania pojazdów, a nawet big data, dynamiczna wycena usług czy systemy rozliczeń.

Uczestnictwo w warsztatach pozwoli określić stojące przed nimi indywidualne i wspólne wyzwania w rozwoju biznesów w obszarze elektromobilności. Odpowiedzi na te wyzwania zapewnić mają startupy, których nabór planowany jest do 31 grudnia 2018 r.

Najlepsze z innowacyjnych rozwiązań zostaną wdrożone i przetestowane w dużej skali u partnerów korporacyjnych. Pierwsza runda pilotaży potrwa do połowy przyszłego roku, kolejna rozpocznie się latem 2019 r.

Pilotaż Elektro ScaleUp jest finansowany z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB. Więcej informacji na temat założeń pilotażu dostępnych jest na stronie poir.parp.gov.pl/elektroscaleup.