VivaDrive z finale konkursu „Startupy w Pałacu”

VivaDrive z finale konkursu „Startupy w Pałacu”

 VivaDrive została uznana jednym z najbardziej innowacyjnych startupów w Polsce w ramach konkursu „Startupy w Pałacu”, organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP. W ramach Pilot Maker Elektro ScaleUp firma rozwija innowacje wspólnie z Synreise. 

VivaDrive  została finalistą konkursu i została doceniona za opracowywanie przełomowych technologii i pomysłów, które mają realną szansę wejścia na rynki globalne. Opracowane przez nią oprogramowanie VivaDrive #DigitalFleet pozwala zarządzać flotą składającą się z pojazdów spalinowych i elektrycznych. To unikatowe, cyfrowe rozwiązanie wykorzystuje analitykę jazdy, grywalizację oraz platformę Synerise (AI/Big Data), by zmniejszać koszty operacyjne (paliwo/bateria, serwisowanie, ubezpieczenie oraz wartość rezydualną) oraz poprawić doświadczenie klienta. Dzięki #DigitalFleet koszt eksploatacji jednego samochodu spada obecnie o 4.000 zł rocznie.

Dla firm i samorządów, które stają przed wyzwaniem wprowadzenia aut elektrycznych do swojej organizacji, VivaDrive opracowała #EVRecommend. Na podstawie charakterystyki kierowców, pojazdów i zadań transportowych narzędzie generuje spersonalizowany raport, wskazujący optymalną drogę modernizacji floty. – Naszym celem jest oferowanie naszym klientom, firmom i samorządom rozwiązań technicznych, dzięki którym ich floty samochodowe będą wydajniejsze i bardziej ekologiczne – tłumaczy Piotr Ptaszyński, dyrektor ds. Programów Flotowych w VivaDrive.

VivaDrive to firma niedawno założona w Polsce, ale z dużym doświadczeniem w transporcie i mobilności. Rozpoczęła swoją działalność się w Belgii, gdzie we współpracy z uznanym na arenie międzynarodowej Instytutem Badawczym Transportu – IMOB, stworzyła innowacyjny system analizy jazdy, który łączy Big Data, spersonalizowaną informacją zwrotną i grywalizację i bardzo skutecznie poprawia zachowania kierowców. VivaDrive współpracowała m.in. z Grupą KBC w Belgii, Mobile Vikings w Belgii, P&V Assurance w Belgii, Volvo w Belgii, Belgijskim Instytutem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwem Transportu w Belgii , LSA Courtage we Francji czy firmą Leaseplan w Luksemburgu.
– Polska oferuje wiele możliwości i wyzwań, a my to uwielbiamy. Z jednej strony mamy najlepszych programistów i bardzo dynamiczny biznes transportowy. Z drugiej strony zmagamy się niebezpiecznymi kierowcami i zbyt dużą ilością samochodów per capita. I na koniec bardzo cieszą nas ambitne plany związane z e-mobilności w Polsce. Nie możemy się doczekać 2020 roku! — mówi Mateusz Maj, prezes VivaDrive.

VivaDrive uczestniczy w programie akceleracyjnym Pilotmaker Electro ScaleUp, organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i realizowanym przez techBrainers. Odbiorcą technologii jest Synerise, spółka wykorzystująca sztuczną inteligencję do poprawy doświadczeń i lojalności klientów. Firmy wspólnie przygotowują innowacyjne rozwiązanie dla sektora motoryzacyjnego i e-mobilności. 

VivaDrive jest również partnerem merytorycznym wyprawy Marka Kamińskiego #Power4Change. Słynny polski podróżnik zamierza okrążyć glob samochodem elektrycznym. Naszym wspólnym celem jest promowanie ekologicznego i zrównoważonego transportu.
Startupy w Pałacu” to inicjatywa mająca na celu promocję Polski jako innowacyjnej gospodarki, otwartej na współpracę międzynarodową. Inicjatywa ma również na celu wspieranie polskich startupów w globalnej ekspansji.