CARREFOUR POLSKA

CARREFOUR POLSKA

Elektromobilność wpisuje się w strategię Carrefour 2022,
która zakłada obniżenie emisji CO2.

Elektromobilność wpisuje się w strategię Carrefour 2022, która zakłada obniżenie emisji CO2.

Innowacyjność jest jednym z priorytetów strategii Carrefour w Polsce. Sieć testuje i wdraża usługi, dzięki którym może skuteczniej odpowiadać na aktualne i nowe potrzeby współczesnych klientów. Potencjał jaki drzemie w elektromobilności pozwala Carrefour rozwijać produkty i usługi zwiększające komfort robienia zakupów. Carrefour na kilku europejskich rynkach sprawdza, jakie korzyści przynosi realizacja dostaw towarów e-autami. W Polsce sieć oferuje swoim klientom usługę carsharingu, wykorzystując do tego pojazdy partnera zewnętrznego. Elektryczny samochód można wypożyczyć na parkingu pod jednym z trzech hipermarketów w Warszawie. Carrefour tłumaczy, że chce dać klientowi pełną niezależność, by zapewniać przyjemność i wygodę robienia zakupów w swoich sklepach.

Wyzwania

Zarządzanie ładowaniem

Zapewnienie infrastruktury ładowania na parkingach przy marketach, dynamiczne taryfy – zależne od liczby wolnych ładowarek, godzin, ceny wyjściowej energii.

Zachowania konsumenckie

Zachęcanie klientów do ładowania na stacjach zlokalizowanych na parkingach Carrefour, kształtowanie nawyku zwalniania ładowarek po zasileniu auta.

Technologie ładowania

Zapewnienie szybkiego ładowania w punktach Carrefour Drive – na wyznaczonych miejscach parkingowych, gdzie pracownicy sklepu dostarczają klientowi zakupy zrobione on-line.

caret-down caret-up caret-left caret-right
Robert Noceń Wiceprezes Carrefour Polska
Elektromobilność to niezwykle ważny projekt dla Polski, dlatego Carrefour bez wahania zdecydował się przystąpić do Pilot Maker Elektro ScaleUp. Jestem przekonany, że nasza strategia innowacyjności realizowana w Polsce, posiadane know-how w zakresie współpracy ze startupami w naszym inkubatorze technologicznym, a przede wszystkim rozbudowana infrastruktura – ponad 900 sklepów, zarówno offline, jak i online – będzie idealnym polem wdrożeń innowacyjnych rozwiązań projektu Pilot Maker Electro, oraz że pozwoli nam rozwinąć produkty i usługi wygodne dla naszych klientów.