LARQ

LARQ

Należący do Spółki Larq, Nextbike Polska będzie operatorem największej
na świecie wypożyczalni rowerów elektrycznych w systemie free float.

Nextbike Polska zarządza największą liczbą wypożyczalni rowerów miejskich w naszym kraju. Niewątpliwie jest też liderem wypożyczeń jednośladów na prąd. Pierwszych sto elektrycznych pojazdów pojawiło się w warszawskim Veturillo pod koniec lata 2017 r. Dodanie ich do oferty wymagało zbudowania podłączonych do sieci energetycznej stacji ładowania akumulatorów. Warszawiacy pokochali elektryczne rowery – liczba ich wypożyczeń rośnie z każdym sezonem.

Kilkunastomiesięczne doświadczenia zdobyte w stolicy, firma przeszczepia na dużo większą skalę. W Trójmieście buduje sieć Mevo, w której docelowo jeździć będzie aż 4080 elektrycznych pojazdów. To będzie największy system elektrycznych rowerów na świecie w systemie free float, a więc bez stacji parkowania!

Larq dostrzega olbrzymi potencjał w rynku elektromobilności. By umocnić na nim swoją pozycję i zwiększyć skalę działania, szuka kolejnych innowacji.

Wyzwania i obszary zainteresowań

Technologie ładowania

Nowe tańsze ogniwa elektryczne i baterie do zastosowania w pojazdach elektrycznych (samochody, rowery, skutery, hulajnogi).

Zarządzanie ładowaniem

Rozwiązania w zakresie szybkiej i sprawnej wymiany baterii w systemie MEVO, liczącym docelowo ponad 4080 pojazdów rowerowych na terenie 14 gmin.