PGE Nowa Energia

PGE Nowa Energia

W PGE Nowa Energia stanowi centrum kompetencji elektromobilności dla całej Grupy Kapitałowej PGE.
Spółka pozyskuje wiedzę i technologie również od startupów. Dla usprawnienia współpracy z nimi uruchomiła Akcelerator PGE.

PGE Nowa Energia od 2017 r. rozwija infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych. Swoje stacje ma już w piętnastu miastach Polski. Pod budowę kolejnych firma aktywnie pozyskuje lokalizacje w centrach miast i na osiedlach, w galeriach handlowych, na stacjach benzynowych oraz przy zajazdach na trasach tranzytowych.

W kwietniu 2019 r. spółka zakupiła udziały w 4Mobility, który jest trzecim graczem na polskim rynku usług carsharingowych. Choć większą część floty 4Mobility stanowią pojazdy spalinowe, docelowo system ma się opierać na autach elektrycznych. W przeprowadzeniu transformacji przydatne będą doświadczenia, jakie PGE Nowa Energia zbiera oferując mieszkańcom Siedlec usługę wypożyczania na minuty napędzanych prądem samochodów renault zoe.

PGE Nowa Energia identyfikuje nowe obszary biznesu dla wszystkich spółek grupy PGE. Wiedzę i technologie niezbędne do tworzeniach nowych produktów i usług spółka pozyskuje również spoza organizacji. Szczególnie duży potencjał dostrzega we współpracy ze startupami. Dlatego uruchomiła Akcelerator PGE, który młodym firmom technologicznym stwarza komfortowe warunki rozwijania i wdrażania swoich pomysłów w środowisku dużej grupy kapitałowej.

www.PGEne.pl

www.akceleratorPGE.pl

Wyzwania i obszary zainteresowań

Efektywne systemy i procesy ładowania

  • Efektywne kosztowo ładowarki osiedlowe i przydomowe wraz z systemami do zarządzania i bilansowania energii elektrycznej
  • Systemy umożliwiające efektywne rezerwowanie oraz zarządzanie miejscami parkingowymi podczas sesji ładowania
  • Technologie Vehicle to Grid umożliwiające rozliczenie posiadaczom pojazdów elektrycznych nadwyżki niewykorzystanej energii elektrycznej
  • Technologie umożliwiające efektywne magazynowanie energii elektrycznej, ładowarki zintegrowane z magazynami energii
  • Platforma roamingowa do rozliczeń usług ładowania pojazdów elektrycznych między operatorami stacji ładowania
  • Usługi dodatkowe (Value added services) związane ze stacjami ładowania pojazdów

Optymalizacja modeli carsharingowych

  • Zwiększenie bezpieczeństwa jazdy oraz profilowanie użytkowników samochodów elektrycznych dostępnych w car sharingu w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji (AI) i analizuję olbrzymich zbirów danych (Big Data).
  • Optymalizacja logistyczna w lokalizowaniu pojazdów dostępnych dla użytkowników w modelu car sharingu w oparciu o analizę zapotrzebowania
caret-down caret-up caret-left caret-right
Daniel Maksym Dyrektor ds. Projektów PGE Nowa Energia Akcelerator PGE
Akcelerator PGE jest partnerem dla młodych firm technologicznych. Naszym celem jest rozwijanie współpracy z innowatorami i wprowadzanie ich rozwiązań do spółek grupy PGE.  PGE oferuje startupom dotarcie do milionów klientów indywidualnych, przez co możemy stać się atrakcyjnym kanałem sprzedaży. Udostępniamy również naszą infrastrukturę do testowania rozwiązań technologicznych. Zapewniamy też finansowanie projektów na rożnych etapach ich dojrzałości. Jeśli więc chcesz rozwijać swój pomysł w komfortowym środowisku dużej grupy kapitałowej, zgłoś się do Pilot Maker Elekro ScaleUp i podejmij współpracę właśnie z nami!