SimFabric

SimFabric

W ramach pierwszej edycji Pilot Maker Elektro ScaleUp SimFabric zamierza pozyskać pięć startupów, z którymi wspólnie wdroży pięć innowacyjnych technologii.

SimFabric skoncentrowany jest na tworzeniu innowacyjnych symulatorów i rozwiązań technologicznych. Od 2016 r. jest dostawcą rozwiązań IT dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, od której otrzymał nagrodę i grant za zwycięstwo w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną.

Aktualnie SimFabric rozwija część badawczo-rozwojową, angażując zarówno zespoły wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Przystąpienie do programu Pilot Maker Elektro ScaleUp stanowi realizację strategii wspierania i rozwoju innowacji tworzonych przez startupy. Firma wybrała już pilotażowy startup, który tworzy pierwszy na świecie manager floty pojazdów elektrycznych.

Wyzwania i obszary zainteresowań

Zarządzanie transportem elektromobilnym

Rozwiązania i narzędzia IT (systemy software) wspierające zarządzanie flotami pojazdów elektrycznych, w oparciu o sieć dróg krajowych i zagranicznych oraz punkty ładowania nanoszone na cyfrową mapę wraz z informacjami katalogowymi producentów pojazdów. Kompleksowe rozwiązania integrujące zarządzanie i optymalizację kosztów, zasobów i czasu flot elektromobilnych.

Optymalizacja ładowania

Lekkie i szybkie ładowarki dla pojazdów elektrycznych, cechujące się niskimi kosztami, szybkością ładowania i efektywnością czasu do ładunku. W pierwszej kolejności poszukiwanie rozwiązań stworzonych w Polsce z planowaną realizacją produkcji w kraju.

Polskie innowacje lekkich pojazdów elektromobilnych

Współpraca z producentami polskich rozwiązań „lekkich” pojazdów elektromobilnych: motorów, skuterów, hulajnóg, rowerów, dronów i innych innowacyjnych rozwiązań pochodzących od startupów w Polsce. Wsparcie badań i rozwoju pierwszych pojazdów elektrycznych, poprzez stworzenie symulatorów i narzędzi marketingowych w oparciu o innowacyjne rozwiązania.

caret-down caret-up caret-left caret-right
Julia Natalia Leszczyńska Prezes Zarządu SimFabric S.A.
Jesteśmy spółką, która rozwija się w tempie niemal 100 proc. rok do roku. Taką dynamikę zapewnia nam połączenie nowoczesności z doświadczeniem. To cecha wyróżniająca również Pilot Maker Elektro ScaleUp. Dlatego z przyjemnością przystąpiliśmy do programu, w ramach którego chcemy nawiązać współpracę z młodymi i innowacyjnymi startupami z Polski tworzącymi technologie w obszarze elektromobilności. Poszukujemy innowacji, które będą dla nas fundamentem rozwoju, w tym budowy nowego działu B+R, skupionego na sztucznej inteligencji, automatyzacji i elektromobilności.